RADA NAUKOWA AUDYTU KRAJOBRAZOWEGO WOJEWÓDZTWA WIELKOPOLSKIEGO
17.12.2020.
 Wielkopolskie Biuro Planowania Przestrzennego w Poznaniu, zgodnie z uchwałą Zarządu Województwa Wielkopolskiego Nr 3379/2017 z dnia 16 marca 2017 r. w sprawie powołania Rady Naukowej Audytu Krajobrazowego dla Województwa Wielkopolskiego (…), zorganizowało i uczestniczyło w dniu 11 grudnia 2020 r w posiedzeniu Rady. W związku z trwającą pandemią Covid - 19 posiedzenie to odbyło się w trybie online.

Rada pełni rolę doradczo-konsultacyjną oraz opiniotwórczą, zasiadają w niej osoby reprezentujące środowiska naukowe i zawodowe, zajmujące się badaniem oraz analizą krajobrazu i jego elementów składowych.

Projektanci WBPP zaprezentowali stan zaawansowania prac przy audycie krajobrazowym, omówiono m.in. metodę wyboru krajobrazów priorytetowych oraz przykład analizy wybranego krajobrazu priorytetowego. Rada Naukowa pozytywnie zaopiniowała przedstawiony materiały oraz udzieliła wskazówek dotyczących sposobu wytypowania krajobrazów tradycyjnych i opracowania obszarów zabudowy wyróżniających się lokalną formą architektoniczną.
Zmieniony ( 22.12.2020. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »